Wirtualne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - KOLPOLTRANS Spółka Fikcyjna
O nas GALERIA TABORU Linki Kontakt Księga Gości Reklama / Współpraca POJAZDY NA SPRZEDAŻ
Nawigacja
GALERIA TABORU
POJAZDY NA SPRZEDAŻ
ODDZIAŁY:

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

O firmie!
467x59


Kolpoltranstrans Spółka Fikcyjna - co to takiego?


Jest to wirtualne przedsiębiorstwo komunikacyjne, zajmujące się obsługą komunikacji miejskiej, lokalnej oraz międzymiastowej w różnych miastach. Przedsiębiorstwo to jest odzwierciedleniem naszej pasji, którą jest transport publiczny oraz wizją komunikacji miejskiej w Polsce.

Historia.

Firma Kolpoltrans istnieje na rynku komunikacyjnym od 2007 roku. Na początku nazywała się Gadtrans i obsługiwała kilka linii we Wrocławiu. Kolejnym rynkiem, na który weszliśmy stał się Śląsk. Wygraliśmy kilka przetargów na obsługę linii dla KZK GOP.
Około roku temu przeżyliśmy mały upadek. Firma rozrastała się w bardzo szybkim tempie i nie wytrzymała strona administracyjna. Jednak w krótkim czasie Gadtrans odbudował się i rozbudował. Wkrótce przekształciliśmy się w Kolpoltrans i tak działamy do dziś.
W 2009 roku firmę podzieliliśmy na 3 spółki-córki: Kolpoltrans Komunikacja Miejska, Kolpoltrans Komunikacja Regionalna oraz Kolpoltrans Travel. Pozwoliło to na zdobycie nowych zleceń i rynków. Od tego czasu nasza spółka obsługuje komunikację miejską, połączenia lokalne, międzymiastowe oraz międzynarodowe.
Pod koniec roku 2009 wzięliśmy udział w pierwszym procesie prywatyzacji PKSów w Polsce. Wynikiem kolejnych starań o przejęcie wybranych spółek było przejęcie PKS Częstochowa S.A. w czerwcu 2009r., PKS Myszków w lipcu 2010r. oraz PKS Zawiercie S.A. we wrześniu 2010r. Obecnie w skład Grupy Kolpoltrans wchodzi siedem przejętych PKSów.
W maju 2010 roku utworzona została nowa spółka-córka Grupy Kolpoltrans, która zajmuje się przewozami kolejowymi. Nazywa się SUBOTICA Rail. Pierwsze połączenia, których obsługę rozpoczęła w lipcu to linie kolejowe na zlecenie MZK Tychy. W związku z zakończeniem umowy i zmianą planów rozwoju Grupy Kolpoltrans spółka SUBOTICA Rail została sprzedana w 2012 roku.

Działalność.

Działalność firmy opiera się na tworzeniu oddziałów w różnych miastach Polski. Kupujemy do nich tabor, który przedstawiamy za pomocą rysunków. Bierzemy również udział w różnych przetargach na obsługę linii, dzięki czemu stale się rozwijamy.
Większość pojazdów, które posiada firma to nowoczesne autobusy niskopodłogowe. Przy zakupie nowych pojazdów wyposażamy je obecnie w ekologiczne silniki, monitoring, czy klimatyzację, a także bogate wyposażenie dodatkowe.
Stale staramy się pozyskiwać partnerów, w tym np. rzeczywiste firmy. Dzięki ich wsparciu możemy rozwijać nasze wirtualne przedsiębiorstwo.

Ekologia.

Od początku naszej działalności dbamy o środowisko naturalne. Możemy poszczycić się m. in. flotą kilku hybrydowych autobusów nowej generacji, a także wieloma autobusami zasilanymi CNG, czyli sprężonym gazem ziemnym. Większa część pojazdów kupowanych jako fabrycznie nowe wyposażona jest w ekologiczne silniki o normach Euro 4 i 5 oraz EEV (Enhanced Environmental friendly Vehicles - pojazdy przyjazne dla środowiska)

Bezpieczeństwo i komfort podróży.

Naszym głównym celem jest wygoda i bezpieczeństwo pasażerów.
Komfort naszym pasażerom zapewniają nowoczesne, w większości klimatyzowane autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych, a także uprzejma obsługa, która chętnie pomoże pasażerom w każdej sytuacji.
Bezpieczeństwo! Nasi pracownicy przechodzą profesjonalne szkolenia z zakresu obsługi pojazdów (kierowcy, pracownicy warsztatu i serwisu) oraz bezpieczeństwa i ekonomiki jazdy (kierowcy). Wszyscy nasi pracownicy przechodzą również szkolenia z zakresu BHP, pierwszej pomocy i ochrony przeciw pożarowej. Nasze autobusy posiadają stałą łączność z dyspozytorem, firmą ochroniarską, która zapewnia bezpieczeństwo w naszych pojazdach, Nadzorem Ruchu, i innymi służbami. W razie awarii autobusu zapewniamy pasażerom natychmiastowe podstawienie pojazdu zastępczego, a na miejsce awarii przyjeżdża mobilny serwis. Dzięki temu zapewniamy ciągłość przewozów.


Dziękujemy za zainteresowanie naszym wirtualnym przedsiębiorstwem! Jeżeli macie Państwo pytania, zapraszamy do nawiązania kontaktu z przedstawicielem naszego przedsiębiorstwa poprzez meila lub GG.

Liczba odwiedzin:
Zapraszamy do:

Księgi Gości

POPIERAMY:


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie